Přidejte si nás na Facebook

 


animace

animace

animace

animace

animace

 

animace

 

Puncovní značky:

animace

 

 


Obchodní podmínky » Péče o zakoupené šperky
Péče o zakoupené zboží:

 

Užitečné rady pro naše zákazníky
k zachování estetických a funkčních kvalit šperku co nejdelší dobu, je nutné věnovat mu úměrnou péči.
Doporučujeme dodržovat tyto zásady:
Používat sperky jen k účelům, ke kterým jsou určeny, tzn. ke společenským účelům a rozhodně je nenosit při těžké manuální práci, vaření, práci na zahrádce, sportovních aktivitách , spaní atd.
Chránit šperky před chemickými vlivy,např kosmetickými nebo čistícími přípravky, parfémy, laky na vlasy ,při barení vlasů nebo trvalé ondulaci. Při práci v laboratoři, při lázeňských procedurách atd.
Chránit šperky před nárazy a mechanickým poškozením. Šperk čistěte pouze měkkým, bavlněným a suchým hadříkem. Když šperk nenosíte, ukládejte ho do ochranného sáčku nebo jemně vystlané šperkovnice. Šperk nikdy nenechávejte v koupelně, sauně nebo jiné vlhké místnosti, pouze v běžné / suché pokojové teplotě.
Jedná-li se o šperk z CHIRURGICKÉ OCELI 316L
tento produkt je hypoalergenní, odolný vůči oděru, oxidaci i korozi.Přesto však, vzhledem k vsádce drobných kamínků neni doporučen styk s vodou a saponáty, může dojít ke ztrátě lesku kamínků, nebo k jejich uvolnění.
Jedná-li se o šperky ze stříbra
Důležité upozornění: Oxidace, neboli černání stříbra, není výrobní vadou. Jde o přirozenou chemickou reakci způsobenou výskytem různých chemických látek v ovzduší. Ve větší míře k oxidaci přispívá zejména obsah sloučenin síry v daném prostředí, nebo užívání léků, některé kosmetické přípravky, ale i prašné prostředí. K uvedení šperku do původního stavu, stačí vyčištění přípravky určenými k čištění stříbra ( hadříky, lázně)
Lhůta pro uplatnění reklamace je 24 měsíců od data zakoupení. Životnost šperků nemusí být  shodná se záruční lhůtou, závisí na frekvenci a způsobu používání, ošetřování a celkovém zacházení se šperkem.
Záruka se vztahuje pouze na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou chybou výroby, technologického postupu nebo skrytou vadou materiálu.
Záruka se nevztahuje na vady vzniklé v důsledku opotřebení způsobeného obvyklým užíváním (zákon č. 136/2002 Sb.  § 619, odst. 2) jako jsou např. poškrábání, oděr zlacení nebo vypadnutí kamene(kamínků), uvolnění přiletovaných ozdob šperku mechanickým stržením či odpadnutím po nárazu ,přetržení , vytržení části šperku v očku , zničení karabinky (zapínání) v důsledku ohýbání . Záruka se nevztahuje na vady způsobené nevhodným a neodborným zacházením nebo mechanickými vlivy, jakými jsou např. přetržení řetízku, náramků nebo jejich natažení, deformace prstenů, ztrhání závitů, rozbití kamenu atd. U šperků prodávaných za nižší cenu se záruka nevztahuje na vady, pro které  byla nižší cena sjednána .Reklamaci provedte bezodkladně , používání vadného nebo poškozeného šperku může způsobit zvětšení této vady  popř. nenávratené zničení šperku .